It-teenused | Kõvaketta vahetamine | ITmees it-abi teenused

Kõvaketta kontrollimine ja vahetamine

Arvuti kõvaketta kontrollimise ja vahetamise teenus on vajalik juhul, kui ketas läheb rikki, arvuti jääb aeglaseks või on kõvaketta maht liialt väikeseks jäänud.
Kõvaketta vahetusega tuleb jälgida, et arvutis olevad andmed saaksid üle kantud uuele kõvakettale. Kui paigaldame kõvakettale uue operatsioonisüsteemi, siis on vaja arvestada sellega, et uuesti tuleb paigaldada kõik varasemad kettale eraldi ostetud ja installeeritud programmid nagu näiteks antiviirustarkvara, Office jt. Samuti tuleb uuesti paigaldada printeri juhtprogramm ja seadistada wifi võrgu sätted.

Teenuse alla kuulub:

  • Kõvaketta korrasoleku tehniline diagnostika
  • Sobiva suurusega ja õigete parameetritega ketta leidmine
  • Kõvaketta paigaldus ja testimine
  • Operatsioonisüsteemi paigaldamine, kliendi tarkvaralitsentside paigaldamine, kliendi andmete ületõstmine
  • Vana kõvaketta utiliseerimine või paigaldamine välisesse boksi edasiseks kasutamiseks

Vanema tehnoloogiaga kõvakettad on mootoriga ning nende andmete lugemise ja kirjutamise kiirus jääb seetõttu tehnoloogiliselt alla uuema tehnoloogiaga kõvaketastele. Uuema tehnoloogia kõvaketastel puudub sisemine mootor ning seetõttu on nad sobivad just arvuti töökiiruse tõstmiseks, arvuti tööjõudluse suurendamiseks.
Üldiselt võib võrrelda neid kõvakettaid ( kutsutakse SSD ketasteks) ka välise mälupulga ehk USB-pulga tehnoloogiaga. Selline kõvaketas on põrutuskindlam, samuti tarbib vähem voolu ja tekitab vähem soojust. Seetõttu on võimalik kasutada oma vana arvutit taas kiirelt ja rahulolevalt.

TEENUSE KOHTA: juhul kui kõvaketas on terve, siis saame paigaldada kõvaketta välisesse boksi, et klient saaks seda edaspidi kasutada välise andmekandjana ja oma andmeid sellelt kasutada.

 
iShopping - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.