ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Ühenduspesade ja pistikute testimine ning vahetamine

Arvutiteeninduses arvuti ühenduspesa, toitepesa, laadimispesa, USB või heliväljundi pesade testimise teenusega saab teada, kas arvuti pesad on töökorras.
Rikkis pesa võib küll tunduda töötav, kuid võib minna lühisesse ja rikkuda arvuti emaplaadi, kõvaketta või muu olulise arvuti komponendi.

Teenuse alla kuulub:

  • Diagnostika ja kontroll pesade töötamise osas
  • Tehniline nõustamine probleemse ühenduse lahenduse leidmise osas
  • Sobiva pesa väljaselgitamine ja otsimine
  • Pesa tellimine, paigaldus ja testimine
  • Tehniline ülevaatus

Töökäik: sobiva ühenduspesa leidmiseks on vajalik teada arvuti seerianumbrit. Kui arvuti info on olemas, siis saab teha päringud varuosabaasidesse. Samuti on meil kohapeal laos olemas nii uued kui kasutatud ühenduspesad, mille seast saab sobivaid välja pakkuda. Ühenduspesa tellimise vajaduse korral sõltub tarneaeg lao asukohast, enamasti on tarne 4-7 tööpäeva. Kui ühenduspesa on kohal, siis lepime kliendiga kokku selle vahetuseks sobiva aja. Varuosa vahetamine koos testimisega võtab orienteeruvalt aega 2h (sõltub arvuti mudelist).

Tehniline oluline info: arvuti erinevad ühenduspesad saavad tihedal kasutamisel enamasti füüsiliselt vigastatud. Mõnedel juhtudel ei ole pesa vahetamine võimalik ning sellisel juhul on võimalik kasutada välist USB-porti käivat pesa jagajat. Sülearvuti laadimispesa võib olla eraldi kaabliga ja vahetatav või joodetud emaplaadi külge, mis nõuab jootmistööd.

Teadmiseks

Juhtmest arvuti tõmbamine on harjumuspärane tegevus kuid kahjustab arvuti pesade tööd. Selline käitumise mõju võib ilmneda pikema kasutuse aja jooksul.

Oluline info

Toiteadapteri probleemide korral jälgige, et kasutate õige väljundpingega ja õige polaarsusega uut universaalset või asenduslaadijat. Soovitame siiski tellida uus originaal laadija.

Garantii kohta: kui arvuti diagnostika käigus selgub, et mõni ühenduspesa on vigane, siis garantii kehtivuse korral saab pöörduda garantiisse. Saame seda ka kliendi eest ise teha (sh transportida arvutit vms). Kui garantii enam ei kehti või juhtum garantii alla ei kvalifitseeru, saame ise ühenduspesa välja vahetada ja utiliseerida vana varuosa vastavalt Euroopa Liidu nõuetele.

Asendusarvuti pakkumise võimalus: saame kliendile rentida varuosa vahetamise, remonditöö teostamise või garantii vahepealseks ajaks asendusarvuti, et oleks võimalik harjumuspäraselt arvutit kasutada ja töötada. Meil on kohapeal renditavad arvutid olemas ja leiame sobiva.

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Arvutiteenindus on avatud tööpäeviti kell 8:30-17:00. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.