ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Klaviatuuri müük ja vahetamine

Klaviatuuri vahetamise teenus on vajalik, kui sülearvuti klaviatuuri nupp ei tööta, nupu kate on läinud katki või klaviatuurile on sattunud vedelikku. Klaviatuuri vahetamise teenus on mõeldud teostamiseks ITmees arvutiteeninduses, kuid klient võib tellida tehniku väljakutsena ka soovitud aadressile klaviatuuriprobleemi lahendama.

Teenuse alla kuulub:

  • Operatiivne riistvaraline ülevaatus
  • Sobiva klaviatuuri leidmine varuosaladudest
  • Varuosade tellimise info ja vahetuse kalkulatsiooni koostamine
  • Vajadusel seisukorra akti koostamine

Tehniline oluline info: Sülearvuti klaviatuuri vahetamiseks on erinevaid põhjuseid: juhul kui ei tööta terve klaviatuur, või kui on probleem ainult mõne üksiku mittetöötava klahviga, mida ei ole võimalik eraldiseisvalt asendada. Osade mudelite puhul klaviatuuri eraldi välja vahetada ei ole võimalik, sellisel juhul asendatakse klaviatuur koos korpuse osaga tervikuna. Oluline on teada, kas klient eelistab valikuvõimaluse olemasolul taustavalgustusega või taustavalgustuseta klaviatuuri ning millise asetusega peaks see olema (US, UK vm). Vajadusel saame paigaldada sobivad klaviatuurikleebised.

Meil on võimalus pakkuda klientidele mugavat teenust oma seadme garantii organiseerimiseks ITmees Arvutiteeninduse kaudu. Sellisel juhul tuvastame näiteks arvuti riistvara rikke, sõnastame selle tehniliselt ning toimetame tootja garantiiremondi töökotta kliendi eest. Peale remonti saab klient oma seadme meie Arvutiteenindusest kätte või toimetame selle kliendi asukohta, kus paigaldame seadme kliendi süsteemidega töökorda.

Teenuse kohta: Juhul kui arvuti on terve, siis saame paigaldada välise klaviatuuri, et klient saaks sujuvalt kasutada arvutit kuni tellitud klaviatuur saabub Arvutiteenindusse.

Teadmiseks

Klaviatuuri vahetamisel on hea jälgida, et tellitakse õige lokalisatsiooniga klaviatuur. Samale arvuti mudelile võib olla varuosana saadaval erinevate maade sõrmistikega klaviatuure.

Oluline info

Kui klaviatuur on tausta valgustusega, siis on soovitatav jälgida klaviatuuri vahetamisel, et uus klaviatuur oleks ka tausta valgustusega.

Töökäik: Sobiva klaviatuuri leidmiseks on vajalik teada arvuti seerianumbrit. Kui arvuti info on olemas, siis saab teha päringud varuosabaasidesse. Samuti on meil kohapeal laos olemas nii uued kui kasutatud klaviatuurid, mille seast saab sobivaid välja pakkuda. Klaviatuuri tellimise vajaduse korral sõltub tarneaeg lao asukohast, enamasti on tarne 4-7 tööpäeva. Kui klaviatuur on kohal, siis lepime kliendiga kokku selle vahetamiseks sobiva aja. Klaviatuuri vahetamine koos testimisega võtab orienteeruvalt aega 0,5h (sõltub arvuti mudelist).

Garantii kohta: Kui arvuti diagnostika käigus selgub, et klaviatuur on vigane, siis juhul kui tegemist ei ole välise nn füüsilise vigastusega (vedelikukahjustus vms), on võimalik garantii kehtivuse korral pöörduda garantiisse. Saame seda ka kliendi eest ise teha (sh transportida arvutit vms). Kui garantii enam ei kehti või juhtum garantii alla ei kvalifitseeru, siis saame ise klaviatuuri välja vahetada ja utiliseerida vana klaviatuuri vastavalt Euroopa Liidu nõuetele.