ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Klaviatuuri müük ja vahetamine

Arvutiteeninduses klaviatuuri (Keyboard) vahetamise teenus on vajalik, kui sülearvuti klaviatuuri nupp ei tööta, nupu kate on läinud katki või klaviatuurile on sattunud vedelikku. Klaviatuuri asendamise teenus on mõeldud teostamiseks ITmees arvutiteeninduses, kuid klient võib tellida tehniku väljakutsena ka soovitud aadressile klaviatuuriprobleemi lahendama.

Teenuse alla kuulub:

  • Operatiivne riistvaraline ülevaatus
  • Sobiva klaviatuuri leidmine varuosaladudest
  • Vajadusel tähemärgi kleebiste paigaldamine klaviatuuri nuppudele
  • Keelevalikute lisamine erinevate keelte tähestike kasutamiseks
  • Varuosade tellimise info ja vahetuse kalkulatsiooni koostamine
  • Vajadusel seisukorra akti koostamine

Töökäik: sobiva klaviatuuri pakkumise tegemise jaoks on vaja teada arvuti seerianumbrit, sest erinevatel arvuti mudelitel on võimalik tellida erineva lokalisatsiooni klahvide asetusega ja kuvaga (taustavalgustusega/ -valgustuseta) klaviatuure. Meil on kohapeal laos olemas nii uued kui kasutatud klaviatuurid, mille seast saab sobivaid välja pakkuda. Samuti saame teha päringud varuosabaasidesse. Klaviatuuri tellimise vajaduse korral sõltub tarneaeg lao asukohast, enamasti on tarne 4-7 tööpäeva. Kui klaviatuur on kohal, siis lepime kliendiga kokku selle vahetamiseks sobiva aja. Klaviatuuri vahetamine koos testimisega võtab orienteeruvalt aega 0,5h (sõltub arvuti mudelist).

Tehniline oluline info: sülearvuti klaviatuuri vahetamiseks on erinevaid põhjuseid: juhul kui ei tööta terve klaviatuur, või kui on probleem ainult mõne üksiku mittetöötava klahviga, mida ei ole võimalik eraldiseisvalt asendada. Osade mudelite puhul klaviatuuri eraldi välja vahetada ei ole võimalik, sellisel juhul asendatakse klaviatuur koos korpuse osaga tervikuna. Oluline on teada, kas klient eelistab valikuvõimaluse olemasolul taustavalgustusega või taustavalgustuseta klaviatuuri ning millise asetusega peaks see olema (US, UK vm). Vajadusel saame paigaldada sobivad klaviatuurikleebised.

Teenuse kohta: juhul kui arvuti on terve, siis saame paigaldada välise klaviatuuri, et klient saaks sujuvalt kasutada arvutit kuni tellitud klaviatuur saabub Arvutiteenindusse.

Teadmiseks

Klaviatuuri vahetamisel on hea jälgida, et tellitakse õige lokalisatsiooniga klaviatuur. Samale arvuti mudelile võib olla varuosana saadaval erinevate maade sõrmistikega klaviatuure.

Oluline info

Kui klaviatuur on tausta valgustusega, siis on soovitatav jälgida klaviatuuri vahetamisel, et uus klaviatuur oleks ka tausta valgustusega.

Garantii kohta: kui arvuti diagnostika käigus selgub, et klaviatuur on vigane, siis juhul kui tegemist ei ole välise nn füüsilise vigastusega (vedelikukahjustus vms), on võimalik garantii kehtivuse korral pöörduda garantiisse. Saame seda ka kliendi eest ise teha (sh transportida arvutit vms). Kui garantii enam ei kehti või juhtum garantii alla ei kvalifitseeru, siis saame ise klaviatuuri välja vahetada ja utiliseerida vana klaviatuuri vastavalt Euroopa Liidu nõuetele.

Asendusarvuti pakkumise võimalus: saame kliendile rentida varuosa vahetamise, remonditöö teostamise või garantii vahepealseks ajaks asendusarvuti, et oleks võimalik harjumuspäraselt arvutit kasutada ja töötada. Meil on kohapeal renditavad arvutid olemas ja leiame sobiva.

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Arvutiteenindus on avatud tööpäeviti kell 8:30-17:00. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.