ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Tarkvara paigaldus

Tarkvara paigaldamise teenus hõlmab erinevate tarkvarade paigaldamist. Office’i või muu tarkvara paigaldamise tegevus võib olla harva teostades keeruline, vajab tähelepanu ning tarkvaraspetsiifilisi kogemusi. Seepärast on mõistlik selline tegevus tellida spetsialistidelt, kes tegelevad sellise tööga iga päev.

Teenuse alla kuulub:

  • Paigaldatava tarkvaralitsentsi väljaotsimine (nt Office, antiviirus, PDF faili lugemise tarkvara, ID-kaardi tarkvara, Dropbox, eritarkvara nagu Adobe tooted, CAD tooted jt)
  • Tarkvara paigaldamine
  • Tarkvara aktiveerimisega seotud probleemide lahendamine
  • Kontodega seotud küsimuste lahendamine, haldus
  • Tekkivate tõrgete kõrvaldamine
  • Tarkvara uuendusvajaduse selgitamine ja uuenduste paigaldus
  • Kasutajale tarkvara tutvustamine, vajadusel koolitus
  • Vajadusel litsentsiandmete fikseerimine kliendi jaoks.

Tarkvaralitsentsist ja kehtivusest: tasulised tarkvaralitsentsid võivad omada konkreetset kasutamise õiguse tähtaega nagu kuu, aasta, kaks aastat, kolm aastat jne. Samuti võib olla tasulise tarkvaralitsentsi kasutamise õigus olla tootja poolt lubatud mitmes arvutis või töökohas. Reeglina on ostetud tarkvaralitsentsi võimalik paigaldada kehtivusajal uuele arvutile või telefonile. Tarkvara litsentsid võivad olla eraldi MS Windowsile ja Apple seadmetele, Mac ja Android seadmetele. Tarkvaralitsentside halduse teenus kuulub Itmees teenuste hulka.

Eritarkvarade paigaldamisest: kliendi tellimusel paigaldame eritarkvarsid nagu näiteks Autodesk AutoCAD ja DWG TrueView, STP Viewer, Revit, Dynamo, Civil 3D, Triangle, InfrWorks, Inventor, Axapta, Polar, iTunes, Azure, Adobe, CorelDraw, Foxit, Skype, Teams, Zoom, Google Meet, Abbyy, Bentley Microstation, Biostar, Compucash, Directo, IVMS, SketchUp, Parallels, tasuta FreeCAD, LibreOffice, Apache OpenOffice, jpt. Samuti on eritarkvarana käsitletavad kõik tootjapoolse toe lõppenud tarkvaraversioonid nagu Office 2007, Windows 7 ja Win8, Linux süsteemid nagu Ubuntu, OBS tarkvarad jpt jne.

Turvalisus

Selleks, et tagada tarkvara korrapärane töö, on soovitav paigaldada regulaarselt tarkvara uuendusi. Uuendustega tagatakse kehtivate sertifikaatide olemasolu ja süsteemide kaitstus.

Oluline info

Juhul kui ostetakse uus arvuti, siis on võimalik olemasolevad litsentsid uude arvutisse seadistada. Vajalik on teada oma ostetud tarkvarade võtmeid. Oluline on säilitada turvaliselt ostetud litsentside andmed.

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Arvutiteenindus on avatud tööpäeviti kell 8:30-17:00. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.