IT-ABI TEENINDUSKESKUS • Asjalik arvuti- ja IT-abi firmadele

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Andmete varundamine

Varukoopiate loomise lahenduse teenus on mõeldud kõikide oluliste failide säilitamiseks ja kaitsmiseks.
Failide ja andmete kaitsmine ning säilitamine on iga isiku ja eduka äriprotsessi oluline osa. ITmees oskab juurutada toimivaid viise back-upi teostamiseks ning ka seda, milliste seadmetega.

Teenuse alla kuulub:

  • Andmete säilitamise ülesande püstitamine
  • Andmete säilitamiseks vajalike seadmete ja süsteemi väljatöötamine
  • Varunduse lahenduse juurutamine ja vajadusel ka teostamine
  • Kasutajate juhendamine ise enda andmete turvaliseks säilitamiseks
  • Varundusest õigete andmete taastamise süsteemi juurutamine (varundusfaili taastamise testimine andmete taaste teel)
  • Tehnilise andmebaasi administreerimine

Teenuse kohta: selleks, et andmed oleksid turvaliselt kopeeritud, on tarvis ka turvalist seadet, mida saab usaldada. Meie pakume oma kogemustele toetudes selleks seadmeks välist topelt-turvalist (kahe kettaga peegelsüsteemset) kõvaketast, mis ühendub arvutivõrgu kaudu vajalike arvutitega. Teostame kõvaketta seadistamise ja andmete koopiate tegemise, nõustame edaspidise protsessi osas ja et kaitsekoopiate tegemine ei takerduks ootamatu voolukatkestuse tõttu, soovitame rakendada ka UPS-seadet, mis võimaldab vajalikud tööprotsessid turvaliselt lõpetada. Vajadusel otsime kliendile sobiva UPS seadme, mida on võimalik kasutada ka juba olemasolevate seadmetega.

Varundamisest ehk kaitsekoopiate loomisest: lihtsaim viis on kopeerida endale oluline fail täiendavalt mälupulgale või välisele kõvakettale ning teha seda regulaarselt. Kui varundamist vajavaid andmeid on rohkem, siis soetatakse endale turvaline väike seade (nt Synology, Qolteq vm) kaitsekoopiate hoidmiseks. Kolmas võimalus on juurutada pilvelahendus (nt MS 365), kus andmetest tehakse koopiaid eraldi internetis asuvasse turvalisse serverisse. Oluline on luua pilverakendustes kasutatavatest andmetest kaitsekoopiate süsteem. Erinevate võimaluste kohta saab infot meie kliendikeskusest.

Teadmiseks

Paljud kasutavad kaitsekoopiate loomiseks pilvelahendusi. Alati tasub süveneda andmete säilitamise detailidesse ning kontrollida ka oodatud toimivust.

Oluline info

Itmehel on olemas toimivad lahendused nii töökoha, mobiilse töökoha kui pilvelahenduse kaitsekoopiate süsteemi loomiseks.

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Itmehe tugevuseks on aktiivne kliendikeskus, stabiilne ja tugev tehnikute meeskond, lai it-ulatus ja operatiivne reageerimine probleemidele.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.

Töötame kell 8:30-17:00 tööpäeviti. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.