ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Windows 7 lõppemine ja uuendamise teenus

Windows 7 versiooni uuendamisega seotud teenus. Windows 7 tootjapoolne tugi lõppeb 14-ndal jaanuaril aastal 2020. Selle tõttu jääb arvuti ilma turvauuendusteta, muutub haavatavaks ja ebaturvaliseks. On ennustamatu, kuidas jääb toimima ID-Kaardi rakendus. Teenuse osutamise käigus tuvastame riistvara sobivuse uuema Windowsi versiooni kasutamiseks ja esitame kliendile seadme täiendamise või uuendamise ettepaneku. Seda, kas rahaliselt on mõistlik uuendamine ette võtta või asendada seade uuega, selgub peale arvuti ülevaatamist. 

Teenuse alla kuulub:

  • Arvuti riistvaraline ülevaatus selgitamaks uuendamise võimalusi
  • Tarkvaraliste tõrgete, pahavara ja viiruste tuvastamine
  • Rakendustarkvara uuendusvajaduse selgitamine
  • Teenuste maksumuse kalkulatsiooni koostamine
  • Tööde teostamine ja kliendi tehniline nõustamine

Teenuse kohta: Juhul kui vanem arvuti on sobiv, siis saame paigaldada uuema Windowsi versiooni, et klient saaks jätkata arvuti kasutamist ilma uut arvutit ostmata. Tähelepanu tuleb osutada asjaolule, et kõik vanemad lisaseadmed ei ole toetatud töötamiseks Windows 10 versiooniga. See võib tähendada uute seadmete soetamist. Samuti on oluline, et arvutis olevad sätted võivad muutuda ja arvuti vajada täiendavat seadistamise tegevust, näiteks arvutiga mängude mängimine võib olla häiritud või id-kaardi tarkvara vajab uuesti seadistamist või muud sarnased küsimused võivad ilmneda.

Teadmiseks

Windows 7 on Windows 10 versioonist erinev, soovitame tellida lühinõustamise teenuse kiirülevaate saamiseks. Printerid, skannerid ja teised vanemad seadmed ning adapterid võivad osutuda kasutuskõlbmatuteks win 10 korral. Mängud ja eritarkvara, mis on mõeldud kasutamiseks vanemate tarkvaradega ei pruugi Win 10 versioonis töötada

Oluline info

Peale Win 10 paigaldust tuleb mõnikord uuesti seadistada WiFi võrkude seaded, nagu võrgu nimi ja sisestada parool. Samuti tuleb paigaldada mõnikord uuesti printeri või skänneri juhtimise tarkvara.