ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Kõvaketta kontrollimine, müük ja vahetamine

Kõvaketta kontrollimise ja vahetamise teenus on vajalik juhul, kui ketas läheb rikki, arvuti jääb aeglaseks või kõvaketta maht on liialt väikeseks jäänud. Kõvaketta vahetamisel on hea välja mõelda, et kas arvutis olevad andmed on vaja üle kanda uuele kõvakettale või soovitakse vana töökorras ketas paigaldada välisesse kõvaketta ümbrisesse selle edasiseks kasutamiseks. Uue operatsioonisüsteemi paigaldamisel tuleb uuesti paigaldada kõik varasemad eraldi ostetud ja installeeritud programmid nagu näiteks antiviirustarkvara, Office jt. Samuti tuleb uuesti paigaldada printeri juhtprogramm ja seadistada wifi võrgu sätted.

Teenuse alla kuulub:

  • Kõvaketta korrasoleku tehniline diagnostika
  • Sobiva suurusega ja õigete parameetritega ketta leidmine
  • Kõvaketta paigaldus ja testimine
  • Operatsioonisüsteemi paigaldamine, kliendi tarkvaralitsentside paigaldamine, kliendi andmete ületõstmine
  • Vana kõvaketta utiliseerimine või paigaldamine välisesse boksi edasiseks kasutamiseks

Teenuse kohta: Vanema tehnoloogiaga kõvakettad on mootoriga ning nende andmete lugemise ja kirjutamise kiirus jääb seetõttu tehnoloogiliselt alla uuema tehnoloogiaga kõvaketastele. Uuema tehnoloogia kõvaketastel puudub sisemine mootor ning seetõttu on nad sobivad just arvuti töökiiruse tõstmiseks, arvuti tööjõudluse suurendamiseks.
Üldiselt võib võrrelda neid kõvakettaid ( kutsutakse SSD ketasteks) ka välise mälupulga ehk USB-pulga tehnoloogiaga. Selline kõvaketas on põrutuskindlam, samuti tarbib vähem voolu ja tekitab vähem soojust. Seetõttu on võimalik kasutada oma vana arvutit taas kiirelt ja rahulolevalt.

Krüpteeritud ketaste korral palume arvestada, et andmete kopeerimiseks võib vaja minna täiendavat aega. Selle kohta palume klientidel anda ka teenindusse tulles kindlasti tehnikutele infot, kui mõni kataloog või ketas ise on krüpteeritud ning klient soovib ketast vahetada.

Teadmiseks

Juhul kui kõvaketas on terve, siis saame paigaldada kõvaketta välisesse boksi, et klient saaks seda edaspidi kasutada välise andmekandjana ja oma andmeid sellelt kasutada.

Oluline info

Arvutites on erineva liidesega ja erineva tehnoloogiaga kettad. Seega ise asudes ketast vahetama, tuleb veenduda õige liidesega ketta valikul. Krüpteeritud ketta korral selle paigaldamisel välisesse boksi tuleb andmed eelnevalt krüpteeritud kettalt üle kanda uuele kettale.