ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Kõvaketta kontrollimine, müük ja vahetamine

Kõvaketta kontrollimise ja vahetamise teenus on vajalik juhul, kui ketas läheb rikki, arvuti jääb aeglaseks või kõvaketta maht on liialt väikeseks jäänud. Kõvaketta vahetamisel on hea välja mõelda, et kas arvutis olevad andmed on vaja üle kanda uuele kõvakettale või soovitakse vana töökorras ketas paigaldada välisesse kõvaketta ümbrisesse selle edasiseks kasutamiseks. Uue operatsioonisüsteemi paigaldamisel tuleb uuesti paigaldada kõik varasemad eraldi ostetud ja installeeritud programmid nagu näiteks antiviirustarkvara, Office jt. Samuti tuleb uuesti paigaldada printeri juhtprogramm ja seadistada wifi võrgu sätted.

Teenuse alla kuulub:

  • Kõvaketta korrasoleku tehniline diagnostika
  • Sobiva suurusega ja õigete parameetritega ketta leidmine
  • Kõvaketta paigaldus ja testimine
  • Operatsioonisüsteemi paigaldamine, kliendi tarkvaralitsentside paigaldamine, kliendi andmete ületõstmine
  • Vana kõvaketta utiliseerimine või paigaldamine välisesse boksi edasiseks kasutamiseks

Tehniline oluline info: Arvuti kõvaketta vahetamiseks on erinevaid põhjuseid: näiteks kui kõvaketta maht on täis saanud, kui vanem ketas on lihtsalt aeglaseks jäänud või kui kõvaketas ei tööta enam üldse. Kõvakettaid on erinevat tüüpi ning mõnes sülearvutis võib olla ka kahe erineva tüübi kõvaketta paigalduse võimalus. Oluline on teada, millise mahuga kõvaketast klient edaspidiseks arvuti kasutamiseks vajab.

Teenuse kohta: Vanema tehnoloogiaga kõvakettad on mootoriga ning nende andmete lugemise ja kirjutamise kiirus jääb seetõttu tehnoloogiliselt alla uuema tehnoloogiaga kõvaketastele. Uuema tehnoloogia kõvaketastel puudub sisemine mootor ning seetõttu on nad sobivad just arvuti töökiiruse tõstmiseks, arvuti tööjõudluse suurendamiseks.
Üldiselt võib võrrelda neid kõvakettaid ( kutsutakse SSD ketasteks) ka välise mälupulga ehk USB-pulga tehnoloogiaga. Selline kõvaketas on põrutuskindlam, samuti tarbib vähem voolu ja tekitab vähem soojust. Seetõttu on võimalik kasutada oma vana arvutit taas kiirelt ja rahulolevalt.

Krüpteeritud ketaste korral palume arvestada, et andmete kopeerimiseks võib vaja minna täiendavat aega. Selle kohta palume klientidel anda ka teenindusse tulles kindlasti tehnikutele infot, kui mõni kataloog või ketas ise on krüpteeritud ning klient soovib ketast vahetada.

Teadmiseks

Juhul kui kõvaketas on terve, siis saame paigaldada kõvaketta välisesse boksi, et klient saaks seda edaspidi kasutada välise andmekandjana ja oma andmeid sellelt kasutada.

Oluline info

Arvutites on erineva liidesega ja erineva tehnoloogiaga kettad. Seega ise asudes ketast vahetama, tuleb veenduda õige liidesega ketta valikul. Krüpteeritud ketta korral selle paigaldamisel välisesse boksi tuleb andmed eelnevalt krüpteeritud kettalt üle kanda uuele kettale.

Töökäik: Sobiva kõvaketta leidmiseks on vajalik teada arvuti seerianumbrit. Kui arvuti info on olemas, siis saab teha päringud varuosabaasidesse. Samuti on meil kohapeal laos olemas nii uued kui kasutatud kõvakettad, mille seast saab sobivaid välja pakkuda. Kõvaketta tellimise vajaduse korral sõltub tarneaeg lao asukohast, enamasti on tarne 1-4 tööpäeva. Kui kõvaketas on kohal, siis lepime kliendiga kokku selle vahetuseks sobiva aja. Kõvaketta vahetamine koos testimisega võtab orienteeruvalt aega 0,5h (sõltub arvuti mudelist). Täiendavalt lisandub sellele ajale Windowsi ja teiste vajalike tarkvarade paigaldamise ning võimalusel vanalt kõvakettalt andmete ülekandmise aeg, mis sõltub vana kõvaketta kiirusest ja andmete mahust.

Garantii kohta: Kui arvuti diagnostika käigus selgub, et kõvaketas on vigane, siis garantii kehtivuse korral saab pöörduda garantiisse. Saame seda ka kliendi eest ise teha (sh transportida arvutit, varundada andmeid vms). Kui garantii enam ei kehti saame ise kõvaketta välja vahetada ja utiliseerida vana kõvaketta vastavalt Euroopa Liidu nõuetele.