ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Kõvaketta kontrollimine, müük ja vahetamine

Arvuti kõvaketta kontrollimise ja vahetamise teenus on vajalik juhul, kui ketas läheb rikki, arvuti jääb aeglaseks või on kõvaketta maht liialt väikeseks jäänud.
Kõvaketta vahetusega tuleb jälgida, et arvutis olevad andmed saaksid üle kantud uuele kõvakettale. Kui paigaldame kõvakettale uue operatsioonisüsteemi, siis on vaja arvestada sellega, et uuesti tuleb paigaldada kõik varasemad kettale eraldi ostetud ja installeeritud programmid nagu näiteks antiviirustarkvara, Office jt. Samuti tuleb uuesti paigaldada printeri juhtprogramm ja seadistada wifi võrgu sätted. Kui kasutatav ketas on krüpteeritud, läheb andmete üleviimisele uuele kettale märgatavalt rohkem aega.

Teenuse alla kuulub:

  • Kõvaketta korrasoleku tehniline diagnostika
  • Sobiva suurusega ja õigete parameetritega ketta leidmine
  • Kõvaketta paigaldus ja testimine
  • Operatsioonisüsteemi paigaldamine, kliendi tarkvaralitsentside paigaldamine, kliendi andmete ületõstmine
  • Vana kõvaketta utiliseerimine või paigaldamine välisesse boksi edasiseks kasutamiseks

Teenuse kohta: Vanema tehnoloogiaga kõvakettad on mootoriga ning nende andmete lugemise ja kirjutamise kiirus jääb seetõttu tehnoloogiliselt alla uuema tehnoloogiaga kõvaketastele. Uuema tehnoloogia kõvaketastel puudub sisemine mootor ning seetõttu on nad sobivad just arvuti töökiiruse tõstmiseks, arvuti tööjõudluse suurendamiseks.
Üldiselt võib võrrelda neid kõvakettaid ( kutsutakse SSD ketasteks) ka välise mälupulga ehk USB-pulga tehnoloogiaga. Selline kõvaketas on põrutuskindlam, samuti tarbib vähem voolu ja tekitab vähem soojust. Seetõttu on võimalik kasutada oma vana arvutit taas kiirelt ja rahulolevalt.

Teadmiseks

Juhul kui kõvaketas on terve, siis saame paigaldada kõvaketta välisesse boksi, et klient saaks seda edaspidi kasutada välise andmekandjana ja oma andmeid sellelt kasutada.

Oluline info

Arvutites on erineva liidesega ja erineva tehnoloogiaga kettad. Seega ise asudes ketast vahetama, tuleb veenduda õige liidesega ketta valikul. Krüpteeritud ketta korral selle paigaldamisel välisesse boksi tuleb andmed eelnevalt krüpteeritud kettalt üle kanda uuele kettale.