ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Arvuti uuendamise teenus versioonile Windows 11

Windows 10 tootjapoolne tugi lõppeb 14. oktoobril aastal 2025. Kui tootja enam uuendusi ei tooda, jääb arvuti ilma turvauuendusteta, muutub haavatavaks ja ebaturvaliseks. Teenuse osutamise käigus tuvastame riistvara sobivuse uuema Windowsi versiooni kasutamiseks ja esitame kliendile seadme täiendamise või uuendamise ettepaneku. Seda, kas rahaliselt on mõistlik uuendamine ette võtta või asendada seade uuega, selgub peale arvuti ülevaatamist. 

Teenuse alla kuulub:

  • Arvuti riistvaraline ülevaatus selgitamaks uuendamise võimalusi
  • Tarkvaraliste tõrgete, pahavara ja viiruste tuvastamine
  • Rakendustarkvara uuendusvajaduse selgitamine
  • Teenuste maksumuse kalkulatsiooni koostamine
  • Uuele versioonile ülemineku teostamine ning seadistamistööde teostamine
  • Kliendi tehniline nõustamine uue tarkvara kasutamisel

Teenuse kohta: juhul kui vanem arvuti on sobiv, siis saame paigaldada uuema Windowsi versiooni, et klient saaks jätkata arvuti kasutamist ilma uut arvutit ostmata. Tähelepanu tuleb osutada asjaolule, et kõik vanemad lisaseadmed ei ole toetatud töötamiseks Windows 11 versiooniga. See võib tähendada uute seadmete soetamist. Samuti on oluline, et arvutis olevad sätted võivad muutuda ja arvuti vajada täiendavat seadistamise tegevust, näiteks arvutiga mängude mängimine võib olla häiritud või id-kaardi tarkvara vajab uuesti seadistamist.

Teadmiseks

Windows 11 on Windows 10 versioonist erinev, soovitame tellida lühinõustamise teenuse kiirülevaate saamiseks. Vanemale lauaarvutile saame paigaldada Windows 11 versiooni kasutamise jaoks vajaliku TPM turvakiibi, sülearvutite puhul tuleb teostada diagnostika selle võimalikkuse tuvastamiseks.

Oluline info

Peale Windows 11 paigaldust tuleb mõnikord uuesti seadistada WiFi võrkude seaded, nagu võrgu nimi ja sisestada parool. Samuti tuleb paigaldada mõnikord uuesti printeri või skanneri juhtimise tarkvara.

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Arvutiteenindus on avatud tööpäeviti kell 8:30-17:00. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.