ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Mälu müük ja paigaldamine

Mälu lisamise teenusega muutub arvuti kasutamine kiiremaks ja sujuvamaks.
Mälumahu lisamisega saab arvuti juurde vajaliku ressursi tööjõudluse suurendamiseks, et programmid töötaksid sujuvalt ja aega säästvalt. Sellega kaasneb kiirem tulemus soovitud tegevusele arvutis.

Teenuse alla kuulub:

  • Tehniline ülevaatus mälu suurendamise võimaluste osas
  • Sobiva mälu välja selgitamine
  • Mälu paigaldus ja testimine

Tehniline oluline info: Mälu vahetamiseks on erinevaid põhjuseid: juhul kui mälu on vigane, või kui on vaja mälumahtu juurde lisada, et mõni programm paremini töötaks (AutoCad vms). Mälumahu lisamiseks on vajalik teada mitu GB mälu seal juba sees on, 1 või rohkema pulgana, sest arvutil on kindel arv pesasid ja mälumahtu saab arvutile anda erinevate kombinatsioonidega nt 2x4GB või 1tk 8GB.

Teadmiseks

Interneti kasutamiseks mõeldud tarkvara vajab piisavalt vaba mälu kiireks töötamiseks. Seega jälgi oma arvuti kasutuse harjumusi ning vajadusel, kui arvuti jääb aeglaseks, võib just olla vajadus mälu lisamise järele.

Oluline info

Juhul kui ostetakse uus arvuti, siis on võimalik müüjalt saada infot sobivas mahus mälu olemasolu kohta.

Töökäik: Sobiva mälu leidmiseks on vajalik teada arvuti seerianumbrit. Kui arvuti info on olemas, siis saab teha päringud varuosabaasidesse. Samuti on meil kohapeal laos olemas nii uued kui kasutatud mälud, mille seast saab sobivaid välja pakkuda. Mälu tellimise vajaduse korral sõltub tarneaeg lao asukohast, enamasti on tarne 1-4 tp. Kui mälu on kohal, siis lepime kliendiga kokku selle lisamiseks sobiva aja. Mälu lisamine koos testimisega võtab orienteeruvalt aega 0,5h (sõltub arvuti mudelist).

Garantii kohta: Kui arvuti diagnostika käigus selgub, et mälu on vigane, siis garantii kehtivuse korral saab pöörduda garantiisse. Saame seda ka kliendi eest ise teha (sh transportida arvutit vms). Kui garantii enam ei kehti saame ise mälu välja vahetada ja utiliseerida vana mälu vastavalt Euroopa Liidu nõuetele.