ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Sülearvuti akude müük ja vahetamine

Aku (Battery) vahetamise teenust Arvutiteeninduses pakume olukorras, kus arvuti annab sellekohase teate, aku ei lae enam või kui arvuti aku pealt kasutamise aeg on jäänud väga väikeseks.
Aku asendamine uuega tagab sujuva töö ja hoiab ära äkilisest sulgumisest võimaliku kahju ja andmete kaotsimineku või riknemise. Arvuti käivitamisprobleemide ennetamisel on seega töökorras aku vastupidavusel oluline tähtsus.

Teenuse alla kuulub:

  • Tehniline ülevaatus sobivate akude mahtude ja võimaluste osas
  • Sobiva aku tellimine
  • Sobiva aku paigaldamine
  • Aku testimine ja seisukorra kontrollimine
  • Häälestamine ja toitehalduse tarkvara seadistamine
  • Vajadusel CMOS patarei vahetamine

Töökäik: sobiva aku leidmiseks on vajalik teada arvuti seerianumbrit, sest erinevate arvutite mudelitele pakutakse erineva mahtuvusega akusid. Kui arvuti info on olemas, siis saab teha päringud varuosabaasidesse. Samuti on meil kohapeal laos olemas nii uued kui kasutatud akud, mille seast saab sobivaid välja pakkuda. Aku tellimise vajaduse korral sõltub tarneaeg lao asukohast, enamasti on tarne 4-7 tööpäeva. Kui aku on kohal, siis lepime kliendiga kokku selle vahetamiseks sobiva aja. Aku vahetamine koos testimisega võtab orienteeruvalt aega 0,5h (sõltub arvuti mudelist).

Tehniline oluline info: Aku vahetamise eelselt on vaja teada kas kõvaketas on krüpteeritud.

Aku vahetamise kohta: sülearvuti aku vahetamiseks on erinevaid põhjuseid: juhul kui ei tööta arvuti aku pealt enam piisavalt kaua ning juhul kui ei tööta aku enam üldse. Osadel mudelitel on aku vahetamine keerulisem kui teistel ning mõnede mudelite puhul on kasutusel nii sisemine kui väline aku. Samuti on oluline teada, kas klient eelistab valikuvõimaluse olemasolul originaal- või analoogakut.

Teadmiseks

Kui ostetakse uus analoogaku, siis on võimalik, et selle mahtuvus erineb originaalaku mahtuvusest. Paljudel kaasaegsetel sülearvutitel tuleb aku vahetamiseks arvuti lahti võtta. Oluline on teada õigeid töövõtteid.

Oluline info

Uue aku soetamise soovi korral on väga oluline õige aku tellimiseks edastada arvuti seerianumber. Seerianumbri leidmise täpsemad juhised on leitavad It-abi spikker seerianumbri leidmise valiku alt.

Garantii kohta: kui arvuti diagnostika käigus selgub, et aku on vigane, siis garantii kehtivuse korral saab pöörduda garantiisse. Saame seda ka kliendi eest ise teha (sh transportida arvutit vms). Kui garantii enam ei kehti saame ise aku välja vahetada ja utiliseerida vana aku vastavalt Euroopa Liidu nõuetele. Tähele tuleb panna, et akudele kehtiv garantiiaeg on tavaliselt lühem kui arvutile endale antud garantii.

Asendusarvuti pakkumise võimalus: saame kliendile rentida varuosa vahetamise, remonditöö teostamise või garantii vahepealseks ajaks asendusarvuti, et oleks võimalik harjumuspäraselt arvutit kasutada ja töötada. Meil on kohapeal renditavad arvutid olemas ja leiame sobiva.

Tootja arvutid, mille akut oleme vahetanud: Acer, Dell, Toshiba, HP inc, Fujitsu, Lenovo, Asus, MSI, Ordi, Samsung, Microsoft Surface, Compaq, Dynabook, Apple Macbook

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Arvutiteenindus on avatud tööpäeviti kell 8:30-17:00. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.