ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Sülearvuti akude müük ja vahetamine

Aku vahetamise teenust pakume olukorras, kus arvuti annab sellekohase teate, aku ei lae enam või kui arvuti aku pealt kasutamise aeg on jäänud väga väikeseks.
Uus aku tagab sujuva töö ja hoiab ära äkilisest sulgumisest võimaliku kahju ja andmete kaotsimineku või riknemise. Arvuti käivitamisprobleemide ennetamisel on seega töökorras aku vastupidavusel oluline tähtsus.

Teenuse alla kuulub:

  • Tehniline ülevaatus sobivate akude mahtude ja võimaluste osas
  • Sobiva aku tellimine
  • Sobiva aku paigaldamine
  • Aku testimine
  • Häälestamine ja tarkvara seadistamine
  • Vajadusel CMOS patarei vahetamine

Tehniline oluline info: Sülearvuti aku vahetamiseks on erinevaid põhjuseid: juhul kui ei tööta arvuti aku pealt enam piisavalt kaua ning juhul kui ei tööta aku enam üldse. Osadel mudelitel on aku vahetamine keerulisem kui teistel ning mõnede mudelite puhul on kasutusel nii sisemine kui väline aku. Samuti on oluline teada, kas klient eelistab valikuvõimaluse olemasolul originaal- või analoogakut.

Teadmiseks

Paljudel kaasaegsetel sülearvutitel tuleb aku vahetamiseks arvuti lahti võtta. Oluline on teada õigeid töövõtteid.

Oluline info

Kui ostetakse uus analoogaku, siis on võimalik, et selle mahtuvus erineb originaalaku mahtuvusest.

Töökäik: Sobiva aku leidmiseks on vajalik teada arvuti seerianumbrit. Kui arvuti info on olemas, siis saab teha päringud varuosabaasidesse. Samuti on meil kohapeal laos olemas nii uued kui kasutatud akud, mille seast saab sobivaid välja pakkuda. Aku tellimise vajaduse korral sõltub tarneaeg lao asukohast, enamasti on tarne 4-7 tööpäeva. Kui aku on kohal, siis lepime kliendiga kokku selle vahetamiseks sobiva aja. Aku vahetamine koos testimisega võtab orienteeruvalt aega 0,5h (sõltub arvuti mudelist).

Garantii kohta: Kui arvuti diagnostika käigus selgub, et aku on vigane, siis garantii kehtivuse korral saab pöörduda garantiisse. Saame seda ka kliendi eest ise teha (sh transportida arvutit vms). Kui garantii enam ei kehti saame ise aku välja vahetada ja utiliseerida vana aku vastavalt Euroopa Liidu nõuetele. Tähele tuleb panna, et akudele kehtiv garantiiaeg on tavaliselt lühem kui arvutile endale antud garantii.