ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Mida saame teha aeglase arvuti kiirendamiseks?

Aeglased arvutid kulutavad liiga palju inimeste kallist aega arvutiga töötamisel. Aegluse põhjuseks võib olla mitmeid tegureid ja alati ei ole aegluse taga arvuti vanus või aegunud riistvara, vaid häälestamata ning rikkis tarkvara. Järgnevalt siis mõned punktid, mida Itmees pakub arvuti töö kiirendamiseks.

Kasutatud või vanal arvutil teeme tolmupuhastuse ning vahetame termopasta. Miks seda on vaja teha? Seepärast, et tolm ummistab protsessori jahutit ning seesmised elektroonika osad võivad üle kuumeneda. Tolmupuhastust tehes tuleb kasutada õigeid vahendeid ja korrektseid töövõtteid, et vältida staatilise voolu kahju tekkimist. Termopasta vahetamine aitab protsessorist töötamisel tekkivat kuumust eemale juhtida jahutisse. Tolmusena ja liialt suurel kuumusel töötamine kahjustab arvuti sisemisi komponente ning võib viia andmete kahjustumiseni.

Kõvaketta vahetamine. Vanema tehnoloogia kõvaketta asendame uuemal tehnoloogial töötava kettaga, mis annab arvutile suurema kiiruse käivitamisel kui ka kasutamisel. Lisaks säästavad nii uuem ketas, kui puhastatud arvuti elektrit, mis on oluline näiteks sülearvutite aku vastupidavuse suurendamisel.

• Lisame operatiivmälu. Suurem mälumaht aitab avada programme kiiremini ning teeb arvuti kasutamise sujuvamaks, sest arvutil on rohkem ressursse töös kasutamiseks.

Operatsioonisüsteemi korrastamine ja selle puhastamine ning hooldamine. Aastaid kasutusel olev operatsioonisüsteem võib olla üsna aeglane. Mõnikord on hea paigaldada arvutile uus süsteem või teha süsteemi korrastamine ning see muudab arvuti taas kiireks ja mugavaks kasutamisel.

Aeglase arvuti kiirendamise teenuse kohta saad lugeda SIIT>>

Spikker tekitas küsimusi?

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Itmehe tugevuseks on aktiivne kliendikeskus, stabiilne ja tugev tehnikute meeskond, lai it-ulatus ja operatiivne reageerimine probleemidele.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.

Töötame kell 8:30-17:00 tööpäeviti. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.