ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Tarkvara rentimine või välja ostmine?

Rentimine võimaldab tarkvarade ja ka seadmete kasutamise eest tasuda väiksemate summadega igakuiselt. See teeb kulude plaanimise stabiilsemaks kuid vaadates pikemat perioodi, näiteks aastat, näeme kulusid aasta lõikes. Reeglina on aasta tasu rentides korraga tasudes veidi soodsam kui tasudes igakuiselt. Rentides tarkvara saame sellega kaasa alati uue versiooni, turvauuendused, parendused ning kindluse, et suur tarkvaratootja hoiab tarkvara toimimas. Rentida saab väga erinevat tarkvara. Näiteks raamatupidamise tarkvara, e-poodi, tootmiseks kasutatavat tarkvara, CRM- ja CAD-tarkvara ja teisi.

Rentimise eelised

  • Väiksem osamakse tasu võrreldes litsentsi väljaostmisega Tarkvara rentimisel maksate ainult pisikese osa täishinnast ning suuri summasid investeeringuteks pole vaja hankida.
  • Tarkvara on alati ajakohane. Rendilepingu korral ei pea te kunagi mõtlema uue tarkvaraversiooni ostmise pärast. Rentides saate turvalise ja turvauuendustega versioon sageli ilma litsentsi lisakuludeta.
  • Toe olemasolu kui tarkvara osas kerkib esile küsimusi. Rendilepinguga soetatud tarkvarad sisaldavad reeglina tarkvara osas ka tehnilist tuge. See on oluline siis, kui alustada alles tarkvara kasutamisega ja vajate tarkvara kasutamisel tehnilist it-tuge.

Tarkvara ostmise korral on vaja investeerida suurem summa võrreldes igakuiste või aastaste maksetega. Kui soetada on vaja mitmeid litsentse, on vajalik suurem rahaline investeering. Lisaks on vaja arvestada, et ostetud tarkvaralitsentsi korral võib puududa tootjapoolne pikem kasutajatugi, mis võib piirduda aastast mõne aastani. Seejärel on vajalik taas uuenduslitsentside ostmine, et tagada turvalisus ja tarkvara kaasaegsus.

Ostmise eelised

  • Väljaostmisel on investeering aasta kohta väiksem kui rentimisel.
  • Tarkvara litsentsi kasutusõiguse väljaostmine tähendab, et klient saab toodet kasutada seni kuni tarkvara töötab ning kui uuendusi ei osteta, võib litsentsi hinna jagada näiteks 7 – 10-aastale, mis on suur kokkuhoid.
  • Väljaostetava tarkvara uuenduse maksumus on soodsama hinnaga kui täistoote kasutusõiguse litsents.

Spikker tekitas küsimusi?

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Itmehe tugevuseks on aktiivne kliendikeskus, stabiilne ja tugev tehnikute meeskond, lai it-ulatus ja operatiivne reageerimine probleemidele.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.

Töötame kell 8:30-17:00 tööpäeviti. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.