ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Andmete ja seadmete kaitse eest hoolitsemine

Oluline on võtta aega ja mõelda läbi enda erinevad lahendused ja toimivusprotsessid ja mõelda välja, et kas need on ikka toimivad andmete turvaliseks hoidmiseks ja kas seadmed ise on ka turvaliselt hoitud.

• Tarkvaralistele kaitsemeetmetele täiendavalt on oluline tähelepanu pöörata ka seadmete füüsilisele kaitsele ruumides kus nad paiknevad. Seadmed, kus paiknevad olulised andmed, on vaja kaitsta, et võõrad isikud ei pääseks seadmetele ligi. Sellisel juhul pole tulemüürist mingit kasu, kui firma külastaja saab vabalt kontorisse jalutada, sealt edasi serveriruumi minna ning seadmetele otse ligi pääseb.

• Olulised seadmed nagu serverid, võrguseadmed ja teised, kus on andmed, on vaja paigutada eraldi seadmekappi või isegi spetsiaalsesse serveriruumi. Seadmekapi või serveriruumi ukse saab sulgeda lukuga ja selle võti on ainult vajalikel inimestel. Soovitatakse ka serveriruumi külastuste üle pidada päevikut (panna kirja, kes, millal ja mis eesmärgil serveriruumi külastas), et vajadusel siis pärast saaks selgitada, kes ja millal seal viibis.

• Serveri tõrgeteta töötamiseks on vaja tagada ruumis piisavalt hea ventilatsioon ja jahutus või paigaldada isegi serveriruumi konditsioneer. Kindlasti tuleb server kaitsta ja liidestada UPS seadmega, mis kaitseb serverit ja tema toimimist voolukatkestuste ja -kõikumiste korral. Samuti on oluline UPS seadme töövõimelisuse tagamiseks planeerida UPSi akude vahetamise ajakohane tegevus. Serveri toimimise peale tuleb mõelda läbi kõikide olukordade nagu kuum suvepäev või voolukatkestus. Hea on ka mängida läbi erinevad kriisiolukorrad, et nende esilekerkides oskaksid inimesed käituda.

• Võrgupesad kontoris, mida hetkel ei kasutata – võiksid olla ühenduspaneelist lahti ühendatud, et nendest pesadest ei pääseks kontori võrku – telli Itmehelt vastav teenus. See on oluline, et kontoris viibiv külastaja ühendades vabasse pesasse oma arvuti, et ta selle kaudu ei pääseks ligi kõikidele kontori andmetele ja seadmetele.

• Arvutid ja serverid võiks asuda loogiliselt eraldatud võrkude osades. Näiteks kui keegi siiski saab ligi arvutivõrgule, ei pääse ta kohe ka serveritesse.

• Töötajate tehniline koolitamine on väga oluline, et näiteks arvutist eemale minnes see lukustatakse ning avalikes kohtades jälgitaks seadmete kaasavõtmist ning neid ei antaks kõrvalistele isikutele kasutada.

Spikker tekitas küsimusi?

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Itmehe tugevuseks on aktiivne kliendikeskus, stabiilne ja tugev tehnikute meeskond, lai it-ulatus ja operatiivne reageerimine probleemidele.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.

Töötame kell 8:30-17:00 tööpäeviti. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.