ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Operatsioonisüsteem Windows 11

Mõningane ülevaade Windows 11 versiooniga seotud teemadest ning olulised tehnilised andmed, mida on vaja versiooni 11 paigaldamiseks.

• Windows 10 operatsioonisüsteem on turul olnud juba vähemalt 6 aastat ning uue operatsioonisüsteemi Windows 11 väljalaskekuupäevaks oli 5. oktoober 2021. Oleme kasutanud oma arvutites Windows 11 versiooni juba mõnda aega ning kinnitame, et taas tuleb veidi harjuda uuendustega. Kas vana arvuti toetab uut süsteemi ja kuidas selle täpsemalt oma arvutisse saab, seda selgitavad Itmees tehnikud heal meelel välja.

• Ülemineku osas on üldiselt on reeglid sellised, et Windows 10 kasutajad saavad oma seadme Windows 11-le uuendada tasuta juhul kui arvuti riistvara vastab uue operatsioonisüsteemi riistvara nõuetele:

Protsessor kiirus vähemalt 1 GHz ja 2 tuuma
RAM Mälu vähemalt 4 GB
Kõvakettal on vaba andmeruumi vähemalt 64 GB
Arvutis on paigaldatud ja aktiveeritud turvakiip TPM (Trusted Platform Module) versioon 2.0 – osadele lauaarvutitele saab selle mooduli paigaldada täiendavalt.

• Windows 11 toob endaga kaasa uued nõuded turvalisele riistvarale, mistõttu on nõutud ka TPM mooduli olemasolu. Vanemate arvutite kasutajatel võib seega üleminek probleemseks osutuda. Uuematel arvutitel on see kiip juba riistvaras sees või on valmidus selle mooduli lisamiseks.

• Kui teie arvutis puudub TPM moodul ja te siiski soovite paigaldada oma arvutisse Windows 11 operatsioonisüsteemi, siis küsi Itmees tehnikult oma arvutisse selle paigaldamise võimaluse kohta!

Spikker tekitas küsimusi?

Itmees osutab it-abi teenuseid alates aastast 2004
Itmehe tugevuseks on aktiivne kliendikeskus, stabiilne ja tugev tehnikute meeskond, lai it-ulatus ja operatiivne reageerimine probleemidele.
Töösid saame teostada nii meie juures teeninduses, kui ka kaughaldusega üle interneti või kliendi juures kohapeal.

Töötame kell 8:30-17:00 tööpäeviti. Asume Mustamäe tee 5, Tallinn. Meiega saab kontakti telefonil 682 8880 või 5330 0006.