ITMEES ARVUTITEENINDUS • Arvutile ja kasutajale

avatud suhtlus • kiire teenindus • aastatega arendatud oskused


Klienditoe telefon 6828 880; tehnikute  telefon 5330 0006; e-mail: itmees@itmees.ee; Mustamäe tee 5, Tallinn; avatud E-R 8:30-17:00

Internetiühenduse jagamine taskuruuteri kaudu

Mobiilsideoperaatorid pakkusid varasemalt arvutitesse mobiilset internetti läbi USB-pulga. Olemuselt on tegu USB-liidesesse ühenduva 3G või 4G modemiga, millel on sees oma tarkvara, mille kaudu toimub ühenduse loomine vastava operaatori internetiteenusega, kelle SIM-kaarti kasutatakse, ehk kellega on sõlmitud liitumine.

Praegusel ajal on USB-internetipulgad vajunud ajalukku ning asemele on tulnud nn taskuruuterid, kuhu sisse paigaldatakse SIM-kaart. SIM-kaart koos internetiteenuse paketiga tuleb vormistada mobiilside operaatori juures. Taskuruuter on eraldiseisev arvutist ning tema algne seadistamine on vajalik teostada vastavalt kaasasolevale juhendile. Taskuruuteri eeliseks on internetiühenduse jagamine mitme seadme vahel, kui mitme seadme, siis see sõltub juba ruuteri tehnilistest näitajatest. Sellekohast kasutamise nõu ja tehnilist tuge pakub Itmees teenusevajaduse korral.

Spikker tekitas küsimusi?